Results

Sunday 24th March 2019

Peterson TKO 10 TKO 10 Lipinets

MGM National Harbor, Maryland, United States
12 Rounds @ Welterweight
Fox Sport 1

Saturday 23rd March 2019

Edwards UD 12 UD 12 Moreno

WBC World Flyweight Championship
Copper Box Arena, London, United Kingdom
12 Rounds @ Flyweight
DAZN & Sky Sports Action

Undercard:
Buatsi TKO 3 TKO 3 Conroy
BBBOC British Light heavyweight Championship
12 Rounds @ Light Heavyweight
Okolie TKO 4 TKO 4 Camacho
BBBOC British Cruiserweight Championship
CBC Commonwealth Cruiserweight Championship
12 Rounds @ Cruiserweight

Pulev KO 7 KO 7 Dinu

The Hangar, California, United States
10 Rounds @ Heavyweight
ESPN

Undercard:
Magdaleno UD 10 UD 10 Ramos
10 Rounds @ Featherweight

Dasmarinas UD 12 UD 12 Demecillo

Midas Hotel and Casino, Pasay City, Metro Manila, Philippines
12 Rounds @ Bantamweight

Bowen TKO 9 TKO 9 McCorry

BBBOC British Super Featherweight Championship
Leicester Arena, Leicestershire, United Kingdom
12 Rounds @ Super Featherweight
ESPN+ & BT Sport 1

Undercard:
Gorman PTS 10 PTS 10 Johnson
12 Rounds @ Heavyweight

Aguilar KO 5 KO 5 Selby

Centro de Espectáculos del Recinto Ferial, Metepec, Mexico
12 Rounds @ Flyweight

Rakhimov TKO 4 RTD 4 Maemu

RCC Boxing Academy, Ekaterinburg, Russian Federation
12 Rounds @ Super Featherweight
BoxNation

Friday 22nd March 2019

Gonzalez KO 8 KO 8 Moloney

Gran Arena Monticello, San Francisco de Mostazal, Chile
12 Rounds @ Super Flyweight

Thursday 21st March 2019

Gesta KO 9 KO 9 Rodriguez

The Avalon, California, United States
10 Rounds @ Lightweight

Sunday 17th March 2019

Conlan UD 10 UD 10 Garcia

Madison Square Garden, New York, United States
10 Rounds @ Featherweight
ESPN+ & BoxNation

Undercard:
Collazo SD 10 SD 10 Vargas
10 Rounds @ Welterweight
Barnes SD 6 SD 6 Mojica
6 Rounds @ Bantamweight

Saturday 16th March 2019

Spence Jr UD 12 UD 12 Garcia

IBF World Welterweight Championship
AT&T Stadium, Texas, United States
12 Rounds @ Welterweight
FOX Sports PPV & ITV 4

Undercard:
Benavidez TKO 2 TKO 2 Love
10 Rounds @ Super Middleweight
Martin DQ 8 DQ 8 Corbin
10 Rounds @ Heavyweight

Tanaka UD 12 UD 12 Taguchi

WBO World Flyweight Championship
Memorial Center, Gifu, Japan
12 Rounds @ Flyweight

Lerena TKO 4 TKO 4 Mann

Emperors Palace, Gauteng, South Africa
12 Rounds @ Cruiserweight
BoxNation

Friday 15th March 2019

Farmer UD 12 UD 12 Carroll

Liacouras Center, Pennsylvania, United States
12 Rounds @ Super Featherweight
DAZN & Sky Sports Action

Undercard:
Rosado UD 10 UD 10 Sulecki
10 Rounds @ Middleweight
Campbell TKO 5 TKO 5 Young
10 Rounds @ Lightweight

Frank TKO 4 TKO 4 Wilton

Vacant CBC Commonwealth Super Flyweight Championship
Ponds Forge Arena, Yorkshire, United Kingdom
10 Rounds @ Super Flyweight
FreeSports

Saturday 9th March 2019

Porter SD 12 SD 12 Ugas

WBC World Welterweight Championship
Dignity Health Sports Park, California, United States
12 Rounds @ Welterweight
FOX

Undercard:
Vazquez UD 8 UD 8 Payano
10 Rounds @ Bantamweight
Ajagba TKO 2 RTD 2 Mansour
8 Rounds @ Heavyweight

Bivol UD 12 UD 12 Smith Jr

WBA World Light Heavyweight Championship
Turning Stone Resort & Casino, New York, United States
12 Rounds @ Cruiserweight
DAZN & Sky Sports Action

Undercard:
Johnson TKO 3 TKO 3 Monaghan
10 Rounds @ Light Heavyweight
Hooker UD 12 UD 12 LesPierre
WBO World Junior Welterweight Championship
12 Rounds @ Super Lightweight
Kuzmin MD 10 MD 10 Dawejko
10 Rounds @ Heavyweight

Francillette UD 12 UD 12 Szeremeta

Palais du Littoral, Nord, France
12 Rounds @ Middleweight

Friday 8th March 2019

Dubois KO 2 KO 2 Cojanu

Royal Albert Hall, London, United Kingdom
12 Rounds @ Heavyweight
ESPN+ & BT Sport 1

Undercard:
Yarde TKO 5 TKO 5 Reeves
10 Rounds @ Light Heavyweight
Williams KO 2 KO 2 Mullender
BBBOC British Middleweight Championship
12 Rounds @ Middleweight
Garton UD 12 UD 12 Jenkins
BBBOC British Welterweight Championship
12 Rounds @ Welterweight

Saturday 2nd March 2019

Castano SD SD Lara

WBA World Super Welterweight Championship
Barclays Center, New York, United States
12 Rounds @ Super Welterweight
ShowTime

Undercard:
Ortiz UD 10 UD 10 Hammer
10 Rounds @ Heavyweight
Gracia TKO 9 TKO 9 Ramirez
12 Rounds @ Featherweight

Browne PTS 6 PTS 6 Sokolowski

Trump Turnberry, Scotland, United Kingdom
6 Rounds @ Heavyweight

Gill TKO 3 TKO 3 Dominguez

East of England Arena, Cambridgeshire, United Kingdom
12 Rounds @ Featherweight
DAZN & Sky Sports Action

Undercard:
Riakporhe TKO 4 TKO 4 McCarthy
10 Rounds @ Cruiserweight

Zaurbek PTS 6 PTS 6 Cantillano

East of England Arena, Cambridgeshire, United Kingdom
6 Rounds @ Lightweight

Kabayel UD 12 UD 12 Rudenko

Maritim Hotel, Sachsen-Anhalt, Germany
12 Rounds @ Heavyweight

Schwarz KO 2 KO 2 Krstacic

Maritim Hotel, Sachsen-Anhalt, Germany
10 Rounds @ Heavyweight

Results Powered By Boxing Results